• حمزه قادری سفارش شما با موفقیت به ثبت رسید و بزودی بررسی می گردد (1399/2/16  ساعت13:57)
  • حجت براتی سفارش ترجمه شما با موفقیت تسویه گردید و آماده دانلود می باشد. (1399/1/29  ساعت20:39)
  • حجت براتی سفارش شما به مترجم مربوطه ارجاع داده شد. (1399/1/22  ساعت15:19)
  • حجت براتی پیش پرداخت ترجمه شما با موفقیت پرداخت گردید. (1399/1/22  ساعت13:5)
  • حجت براتی پیش فاکتور سفارش ترجمه شما صادر شده است (1399/1/22  ساعت12:49)
  • حجت براتی سفارش شما با موفقیت به ثبت رسید و بزودی بررسی می گردد (1399/1/22  ساعت12:38)
  • پویا دلاوری پیش فاکتور سفارش ترجمه شما صادر شده است (1399/1/8  ساعت20:48)
  • پویا دلاوری سفارش شما با موفقیت به ثبت رسید و بزودی بررسی می گردد (1399/1/8  ساعت17:24)
  • پویا دلاوری پیش فاکتور سفارش ترجمه شما صادر شده است (1399/1/8  ساعت11:40)
  • پویا دلاوری سفارش شما با موفقیت به ثبت رسید و بزودی بررسی می گردد (1399/1/8  ساعت11:26)

ترجمه تخصصی فیزیک | ترجمه کتاب زبان تخصصی فیزیک

 سامانه ملی ترجمه تقریباً در تمامی رشته‌ های تخصصی موجود دانشگاهی فعالیت دارد. یکی از انواع رشته های تخصصی نام برده شده که در  انجام سفارشات ترجمه با پیچیدگی و سختی همراه است ترجمه تخصصی رشته فیزیک می باشد.

ثبت نام

 گفتنی است که سامانه ملی ترجمه با گردآوری کادر حرفه ای و مترجمان متخصص و دارای تسلط در رشته تخصصی خود، خود را متعهد دانسته و این تضمین را به مشتریان ارائه می کنند که سفارشات خود را بدون هیچ نگرانی به کادر حرفه ای سامانه سپرده و  مشتریان عزیز در قبال این اعتماد سفارشات خود را با کیفیت بالایی تحویل می‌گیرند.

رشته تخصصی فیزیک

گفتنی ست که رشته تخصصی فیزیک دارای سابقه دیرین در رشته‌های علوم پایه دانشگاهی می باشد و امروزه حجم زیادی از دانشجویان را به خود اختصاص داده است:

 دانشگاه‌های دولتی، آزاد، غیر انتفاعی و پیام نور به خود اختصاص داده است. برای آشنایی کلی در مورد علم فیزیک می توان افزود علم فیزیک بررسی و مطالعه خواص طبیعت است فیزیک با فاکتورها و مشخصه هایی همانند: اندازه  و وزن خواص مواد طبیعی را می سنجد در علم فیزیک فیزیکدانان به مطالعه خواص طبیعی کوچکترین ذرات می پردازند.

 فیزیکدانان به صورت شگفت‌آوری می‌توانند اندازه ذرات ریز اتمی از لحاظ اندازه و جرم و وزن که کوچک ترین ماده ها هستند تا بررسی و اندازه گیری اجرام بزرگ آسمانی همانند کهکشان ها را ارزیابی کنند .

از مفاهیم اصلی و پرکاربرد در علم فیزیک می توان به  نیرو،  انرژی ، میدان الکتریکی  ، بار الکترویکی ، الکترو مغناطیس، فضا  اتم  زمان و غیر راه نام برد.

از عواملی که یک فیزیکدان همیشه در حال بررسی آن است مطالعه رفتار طبیعت در شرایط مختلف و پیش بینی آن است. از عواملی که ترجمه تخصصی رشته فیزیک را با سختی همراه ساخته است  میتواند دسته بندی و گرایشات مختلف رشته تخصصی فیزیک باشد.

 در ادامه بحث می توان مطرح کرد فیزیک پایه و اساس تمام علم و رشته‌های تخصصی را تشکیل می دهد و هر علم ثابت شده ای می‌توان از طریق قوانین فیزیک به توضیح و تفسیر آن پرداخت. رشته تخصصی فیزیک از جمله رشته های تخصصی می باشد که برای ترجمه آن نیازمند یک مترجم باسابقه و تحصیل کرده در گرایش های رشته تخصصی فیزیک می باشد.

 لذا می توان افزود که به هیچ عنوان می‌توان ترجمه رشته تخصصی فیزیک به یک مترجم عمومی  سپرد. دلیل مطرح کردن این موضوع را می توان اینگونه عنوان نمود که مترجمین برای انجام و تحویل سفارشات با کیفیت بالا نیاز به درک لغات اصطلاحات و معادل یابی درستی در رشته تخصصی مورد نظر سفارشات دارا باشند .

در صورتیکه که موضوع ذکر شده را در ترجمات فارسی به انگلیسی تعمیم دهیم اهمیت و ضرورت آن دو چندان خواهد شد.

ترجمه فارسی به انگلیسی رشته تخصصی فیزیک

ترجمه فارسی به انگلیسی در رشته تخصصی فیزیک برای تهیه مقالات معتبر و چاپ در نشریات معتبر بین المللی کاربرد دارند از این رو دارای حساسیت فراوانی می باشند.  اگر  چه نباید اهمیت  ترجمات انگلیسی به فارسی را از خاطر برد اما ترجمه فارسی به انگلیسی با دشواری بیشتری همراه هستند.

ترجمه تخصصی رشته فیزیک

 ترجمه تخصصی فیزیک در سامانه ملی ترجمه

انجام ترجمه تخصصی فیزیک در سامانه ملی ترجمه  همانند بسیاری از رشته‌های تخصصی دیگر دارای   سوابق موفقیت آمیز  و رضایت مشتریان ازسطح کیفی سفارشات است.

از دلایل موفقیت سامانه ملی ترجمه وجود کادر ارزیابی برای بررسی سطح کیفی ترجمات تمام شده است .رونده تحویل سفارشات در سامانه ملی به قرار زیر می باشد:

 (1 ابتدا  مترجم متخصص موظف به ارائه قسمتی از سفارش انجام شده خود می باشد.

 2) سپس فایل ارسال شده توسط مترجم توسط کادر ارزیابی بررسی شده در صورت تایید مترجم صلاحیت ترجمه محتوای باقیمانده را داراست

3) در همین هنگام مشتری می تواند قسمت هایی از سفارشات که انجام شده را مورد مشاهده قرار دهند و در صورت تایید مشتری مترجم قادر به ادامه کار خود می باشد.

 مشتریان عزیز سفارشات ترجمه خود را در رشته تخصصی فیزیک می توانند در قسمت مربوط به رشته تخصصی خود ثبت کنند.