• حمزه قادری سفارش شما با موفقیت به ثبت رسید و بزودی بررسی می گردد (1399/2/16  ساعت13:57)
  • حجت براتی سفارش ترجمه شما با موفقیت تسویه گردید و آماده دانلود می باشد. (1399/1/29  ساعت20:39)
  • حجت براتی سفارش شما به مترجم مربوطه ارجاع داده شد. (1399/1/22  ساعت15:19)
  • حجت براتی پیش پرداخت ترجمه شما با موفقیت پرداخت گردید. (1399/1/22  ساعت13:5)
  • حجت براتی پیش فاکتور سفارش ترجمه شما صادر شده است (1399/1/22  ساعت12:49)
  • حجت براتی سفارش شما با موفقیت به ثبت رسید و بزودی بررسی می گردد (1399/1/22  ساعت12:38)
  • پویا دلاوری پیش فاکتور سفارش ترجمه شما صادر شده است (1399/1/8  ساعت20:48)
  • پویا دلاوری سفارش شما با موفقیت به ثبت رسید و بزودی بررسی می گردد (1399/1/8  ساعت17:24)
  • پویا دلاوری پیش فاکتور سفارش ترجمه شما صادر شده است (1399/1/8  ساعت11:40)
  • پویا دلاوری سفارش شما با موفقیت به ثبت رسید و بزودی بررسی می گردد (1399/1/8  ساعت11:26)

ترجمه رشته تخصصی ریاضی | ترجمه متون ریاضی

ترجمه تخصصی ریاضی و متون ریاضی به گونه ای است که به طور کلی علم ریاضیات پایه و اساس تشکیل بسیاری ازعلم های گوناگون بوده و در آنها مداخله دارد.

ترجمه تخصصی ریاضی

 به طور مثال: علوم‌ مهندسی که یکی از شاخه‌ های اصلی و مرتبط با آن علوم ریاضی می باشد. در واقع علوم ریاضیات همانند تنه درختی می باشد که شاخه های آن در تمامی گرایش ها و علوم مختلف به صورت کم و زیاد جریان پیدا کرده است به بیانی دیگر اگر مطالعات علم ریاضی را یک مورد محدود سازی نتوانسته ‌ایم از علوم ریاضیات به صورت کاربردی بهره ببریم رشته ریاضی به دو گرایش اصلی ریاضیات کاربردی و ریاضیات محض تقسیم می شود.

ترجمات متون مختلف ریاضی و مقالات و کتب تخصصی ریاضی نیاز مبرم به مترجم تخصصی دارد و از طرف دیگر اگر همان مترجم بخواهد متن مربوط به رشته تخصصی ریاضیات را از فارسی به انگلیسی ترجمه نمایند با چالش های بیشتری مواجه خواهد شد .

ثبت نام در ملی ترجمه

برای به دست آوردن سطح کیفیت مناسب از ترجمات در رشته تخصصی ریاضی می‌بایست از مترجم تخصصی و تحصیل کرده در رشته ریاضی و حداقل امکان در گرایش مربوط به ارائه سفارشات استفاده نمود. انتخاب چنین مترجم متخصص ای برای فرایند درک مطلب و مفاهیم موجود در سفارشات امری ضروری می باشد.

موضوع مطرح شده در مورد استفاده از مترجم متخصص مخصوصاً زمانی جلوه می‌کند که مترجم با سفارشات مشکل همانند  نظریه رمز و کریپتوگرافی مواجه باشد.

در این صورت اگر از مترجم عمومی استفاده شود بازخورد کار مطلوب نخواهد بود زیرا مترجم عمومی در ابتدا درک درستی از مفهوم نداشته مسلماً در انتقال مفاهیم در ترجمه موفق نخواهد بود.

قابل ذکر است که اهمیت  و دقت در ترجمه فارسی به انگلیسی به خصوص در مقالات امری ضروری تلقی می گردد تنها یک مترجم حرفه ای و تخصصی می تواند برای انجام سفارشات فارسی به انگلیسی اقدام کند. زیرا این مسئله خاص تاره ستاره دانش بالا در گرامر و دستور زبان انگلیسی و درک بالایی از مفهوم متن را می طلبد و نیازمند احاطه کامل بر زبان تخصصی رشته مورد نظر است.

داشتن چنین دقت بالایی در ترجمه سفارشات فارسی به انگلیسی  زمانی اهمیت می یابد که ترجمه صورت گرفته در رشته تخصصی ریاضی محتوای یک مقاله معتبر در ژورنال های تخصصی باشد که در این زمینه اگر کوچکترین اشتباهی در نگارش مقاله صورت پذیرد مقاله مورد نظر در رونال های معتبر عدم صلاحیت خواهد شد.

ترجمه تخصصی مقالات رشته ریاضی | ترجمه مقاله ریاضی

ترجمه مقالات رشته ریاضی یکی از دشوار ترین ترجمات حال حاضر در دنیا می باشد به طوری که این مقالات رشته ریاضی می تواند بسیار در ارائه مقالات به جامعه علمی نقش بسیار موثری داشته باشد.

ترجمه تخصصی مقاله ریاضی

ترجمه تخصصی ریاضی در سامانه ملی ترجمه

 سامانه ملی ترجمه تجمعی از زبان های زنده و گویای تمامی رشته های تخصصی می باشد. این سامانه، با در برداشتن مترجمان متخصص، حرفه ای و مجرب تضمین کننده اعتبار خود است.

با استخدام مترجمان تحصیل کرده و با سابقه در رشته تخصصی ریاضی موجب گردیده تا سفارشات با استانداردها و سطح کیفیت بالا ترجمه شوند همچنین با ویرایش و بازخوانی ترجمات، سفارشات به سطح مطلوب رضایت کاربران خواهد رسید.

ترجمه مقالات ریاضی

تیم حرفه ای سامانه تخصصی ملی ترجمه از مترجمان ایرانی و سردبیران متخصص در کشورعزیزمان تشکیل گردیده است. همه اعضای تیم، تجربه و درک گسترده ای از ترجمات تخصصی در رشته مربوطه را دارند و همچنین تقاضای کاربران را در حیطه حرفه ای کار خود به خوبی درک نموده اند.

سامانه تخصصی ملی ترجمه با در نظر گرفتن سطح علمی کاربران، حساسیت امر ترجمه را درک کرده و خود را متعهد به انجام سفارشات با کیفیت، دقت، دانش، مهارت و تحویل به موقع می داند.