• حمزه قادری سفارش شما با موفقیت به ثبت رسید و بزودی بررسی می گردد (1399/2/16  ساعت13:57)
  • حجت براتی سفارش ترجمه شما با موفقیت تسویه گردید و آماده دانلود می باشد. (1399/1/29  ساعت20:39)
  • حجت براتی سفارش شما به مترجم مربوطه ارجاع داده شد. (1399/1/22  ساعت15:19)
  • حجت براتی پیش پرداخت ترجمه شما با موفقیت پرداخت گردید. (1399/1/22  ساعت13:5)
  • حجت براتی پیش فاکتور سفارش ترجمه شما صادر شده است (1399/1/22  ساعت12:49)
  • حجت براتی سفارش شما با موفقیت به ثبت رسید و بزودی بررسی می گردد (1399/1/22  ساعت12:38)
  • پویا دلاوری پیش فاکتور سفارش ترجمه شما صادر شده است (1399/1/8  ساعت20:48)
  • پویا دلاوری سفارش شما با موفقیت به ثبت رسید و بزودی بررسی می گردد (1399/1/8  ساعت17:24)
  • پویا دلاوری پیش فاکتور سفارش ترجمه شما صادر شده است (1399/1/8  ساعت11:40)
  • پویا دلاوری سفارش شما با موفقیت به ثبت رسید و بزودی بررسی می گردد (1399/1/8  ساعت11:26)

ترجمه تخصصی مامایی | ترجمه متون تخصصی مامایی

این مقاله در مورد علم بهداشت و حرفه است. برای تخصص پزشکی، به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.

ترجمه تخصصی رشته مامایی توسط مترجمین حرفه ای سامانه تخصصی ملی ترجمه انجام می شود که یکی از بهترین ترجمه ها را می توانید با سامانه ملی ترجمه تجربه کنید.

مامایی یک حرفه علمی و بهداشتی است که به دوران بارداری، زایمان و دوره پس از زایمان (از جمله مراقبت از نوزاد) می پردازد، علاوه بر سلامت جنسی و تولید مثلی زنان در طول زندگی خود در بسیاری از کشورها، مامایی یک حرفه پزشکی است  (ویژه آموزش تخصصی مستقل و مستقیم آن است؛ نباید با تخصص پزشکی اشتباه گرفته شود. که بستگی به یک آموزش عمومی قبلی دارد. ) یک متخصص در امور مامایی به عنوان ماما شناخته می شود.

ترجمه تخصصی مامایی

یک بررسی کوکران در سال 2013 نتیجه گرفت که "به اکثر زنان باید مدلهای مداوم تحت مراقبت مامایی ارائه شود و خانمها باید از این گزینه سؤال کنند، گرچه باید در استفاده از این توصیه به زنانی که دارای عوارض اساسی پزشکی یا زایمان هستند، احتیاط کرد.

این بررسی نشان داد که مراقبت های انجام شده توسط مامایی با کاهش در استفاده از اپیدورال، همراه با اپیوتیوتومی کمتر یا تولد ابزار همراه است و خطر از دست دادن نوزاد قبل از حاملگی 24 هفته کاهش یافته است. با این حال، مراقبت های تحت مراقبت مامایی نیز با میانگین طول کار بیشتر در ساعات اندازه گیری همراه بود.

ترجمه تخصصی مراقبت از بارداری

یکی از عواملی که می توان به آن پرداخت ترجمه تخصصی در مراقبت از بارداری می باشد که در ادامه به تشریح مراقبت از بارداری می پردازیم.

به طور معمول به خانمها آزمایش پاپ اسمیر و ادرار (UA) داده می شود، و آزمایش خون شامل شمارش کامل خون (CBC)، تایپ کردن خون (از جمله صفحه Rh)، سیفیلیس، هپاتیت، HIV و آزمایش سرخچه انجام می شود.

علاوه بر این، زنان ممکن است از طریق نمونه ادرار آزمایش کلامیدیا را انجام دهند، و زنانی که در معرض خطر بالا قرار دارند، از نظر بیماری Sickle Cell و تالاسمی مورد معاینه قرار می گیرند. زنان قبل از انجام آزمایشات باید از تمام آزمایشات رضایت دهند. فشار خون ، قد و وزن زن اندازه گیری می شود. در مورد بارداریهای گذشته و سابقه خانوادگی، اجتماعی و پزشکی وی بحث شده است.

 زنان ممکن است در سه ماهه اول اسکن سونوگرافی داشته باشند که ممکن است برای یافتن تاریخ موعد تخمین زده شده استفاده شود. برخی از زنان ممکن است آزمایش ژنتیکی انجام دهند، مانند غربالگری برای سندرم داون. در مورد رژیم غذایی ، ورزش و ناراحتی هایی مانند بیماری صبحگاهی بحث شده است.

ترجمه تخصصی کار و زایمان

ترجمه متون تخصصی کار و زایمان جزو رشته هایی می باشد که می توان به آن اشاره کرد در ادامه به مبحث تخصصی کار و زایمان اشاره داریم.

ترجمه متون مامایی

مقاله اصلی: زایمان

ماماها واجد شرایط برای کمک به زایمان طبیعی واژن هستند ، در حالی که زایمانهای پیچیده تر توسط یک ارائه دهنده خدمات درمانی انجام می شود که آموزش های بیشتری داشته است. زایمان به چهار مرحله تقسیم می شود.

مرحله اول زایمان مرحله اول زایمان شامل باز شدن دهانه رحم است. در قسمتهای اولیه این مرحله ، دهانه رحم نرم و نازک می شود و بدین ترتیب آماده زایمان می شود. مرحله اول زایمان هنگامی کامل انجام می شود که دهانه رحم کامل 10 سانتی متر کامل شود. در مرحله اول زایمان مادر احساس انقباضات شدید و منظمی می کند که هر 5 تا 20 دقیقه و 30 تا 60 ثانیه طول می کشد. انقباضات به تدریج قوی تر ، مکرر و طولانی تر می شوند.

مرحله دوم زایمان در مرحله دوم ، کودک شروع به حرکت به سمت پایین کانال تولد می کند. با حرکت کودک به سمت باز شدن واژن "تاج می زند" ، به این معنی که قسمت بالای سر را می توان در ورودی واژن مشاهده کرد.

در یک زمان یک "اپیزوتومی" ، (برش در بافت در هنگام باز شدن مهبل) به طور معمول انجام می شد ، زیرا اعتقاد بر این بود که از پارگی بیش از حد جلوگیری می کند و سریعتر از یک پارگی طبیعی بهبود می یابد.  با این حال ، تحقیقات جدید نشان می دهد که یک برش جراحی ممکن است گسترده تر از یک پارگی طبیعی باشد و احتمالاً در مقایسه با پارگی طبیعی ، در بروز بی اختیاری و درد در هنگام رابطه جنسی نقش دارد.

ماما در صورت لزوم به کودک کمک می کند و در صورت بروز کامل ، بند ناف را قطع می کند. در صورت تمایل ، ممکن است پدر کودک بند ناف را قطع کند. در گذشته بند ناف کمی پس از تولد قطع می شد ، اما شواهد در حال رشد وجود دارد که تأخیر در قطع بند ناف ممکن است به نفع کودک باشد.

مرحله سوم زایمان مرحله سوم زایمان جایی است که مادر باید جفت را تحویل دهد.  برای اینکه مادر بتواند این کار را انجام دهد ممکن است نیاز به فشار داشته باشد. درست مثل انقباضات در مرحله اول زایمان ممکن است یک یا دو مورد از اینها را تجربه کنند. ماما ممکن است با کشیدن آرام بند ناف به مادر در تحویل جفت کمک کند.

مرحله چهارم زایمان مرحله چهارم زایمان دوره ای است که بلافاصله پس از تولد شروع می شود و حدود شش هفته ادامه می یابد. سازمان بهداشت جهانی این دوره را بحرانی ترین و در عین حال بی توجه ترین مرحله در زندگی مادران و نوزادان توصیف می کند.

تا همین اواخر سال 2000 ، نوزادان به طور مرتب از مادران خود جدا می شدند ، اما با شروع حدود 2000 ، برخی از مقامات اظهار داشتند كه تماس زودرس پوست به پوست (قرار دادن نوزاد برهنه در سینه مادر) برای مادر و نوزاد مفید است. از سال 2014 ، تماس های اولیه پوست به پوست توسط تمام سازمانهای اصلی که مسئولیت رفاه نوزادان را بر عهده دارند ، تأیید می شود.

بنابراین ، برای کمک به برقراری پیوند و شیردهی موفق شیر مادر ، ماما ارزیابی های فوری مادر و نوزاد را انجام می دهد زیرا کودک در سینه مادر قرار دارد و نوزاد را بعد از اولین بار شیرخواری ، برای مشاهدات بعدی حذف می کند.

پس از تولد ، اگر مادر اپیزوتومی یا پارگی پرینه داشته باشد ، بخیه می شود. ماما ارزیابی های منظم را برای انقباض رحم ، قد فونداسیون ، و خونریزی واژن انجام می دهد. در طی زایمان و زایمان علائم حیاتی مادر (دما ، فشار خون و نبض) از نزدیک مورد بررسی قرار می گیرد و میزان مصرف مایعات و میزان خروجی وی اندازه گیری می شود. ماما همچنین ضربان نبض کودک را کنترل می کند ، شکم مادر را لمس می کند تا وضعیت کودک را تحت نظر داشته باشد و در صورت لزوم بررسی واژن را انجام می دهد. اگر زایمان در هر مرحله از هنجار انحراف داشته باشد ، ماما از یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی با تجربه تر کمک می کند.

ترجمه تخصصی رشته مامایی توسط مترجمین حرفه ای سامانه تخصصی ملی ترجمه انجام می شود که یکی از بهترین ترجمه ها را می توانید با سامانه ملی ترجمه تجربه کنید.

ترجمه متن فوری مامایی | ترجمه تخصصی زایمان

یکی از ترجمه های فوری که در رشته مامایی بسیار حائز اهمیت است رشته زایمان می باشد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

تا قرن گذشته ، بیشتر زنان هم از موقعیت قائم و هم از موقعیت های جایگزین برای زایمان استفاده می کردند. از موقعیت لیتوتومی تا ظهور فورسپس در قرن هفدهم استفاده نشده است و از آن زمان به بعد ، زایمان به تدریج از یک تجربه پشتیبانی زن در خانه به یک مداخله پزشکی در بیمارستان منتقل شده است. مزایای قابل توجهی برای فرض قرار گرفتن موقعیت قائم در زایمان و زایمان وجود دارد ، مانند انقباضات قوی تر و کارآمدتر رحم در کاهش اتساع گردن رحم ، افزایش قطر ورودی و خروجی لگن و بهبود انقباض رحم. موقعیت های قائم در مرحله دوم شامل نشستن ، چمباتمه زدن ، زانو زدن و قرار گرفتن روی دست و زانو است.

دوره پس از زایمان

برای زنانی که زایمان بیمارستان دارند حداقل اقامت در بیمارستان شش ساعت است. زنانی که قبل از این کار را ترک می کنند ، براساس توصیه های پزشکی این کار را انجام می دهند. چه بسا زنان ترك كنند بیمارستان را انتخاب كنند. ارزیابی های کامل پس از زایمان روزانه انجام می شود در حالی که بستری است ، یا در صورت لزوم بیشتر می شود. ارزیابی بعد از زایمان شامل مشاهدات زن ، بهزیستی عمومی ، سینه ها (یا بحث و کمک در امر شیردهی یا بحث در مورد سرکوب شیردهی) ، لمس شکم (در صورت عدم وجود سزارین) برای بررسی تکامل رحم ، یا بررسی زخم سزارین وی (پانسمان برای این کار لازم نیست از بین برود) ، چک کردن پرینه وی به ویژه اگر پارگی داشته باشد یا بخیه داشته باشد ، لکیا را معاینه کند ، اطمینان حاصل کند که ادرار را منتقل کرده است و روده را باز کرده و چک می کند. برای علائم و نشانه های DVT. همچنین کودک از نظر زردی ، علائم تغذیه کافی یا سایر نگرانی ها بررسی می شود. کودک بین شش تا هفتاد و دو ساعت تولد معاینه مهد کودک را برای بررسی شرایطی از قبیل نقص قلب ، مشکلات لگن یا مشکلات چشمی انجام می دهد.

در جامعه ، ماما جامعه حداقل تا روز ده روز زن را می بیند. این بدان معنا نیست که او روزانه زن و نوزاد را می بیند ، اما او نمی تواند آنها را از اولین مراقبتها تا روز دهم زودتر از موعد مرخص کند. بررسیهای بعد از تولد شامل آزمایش غربالگری نوزادان (NST یا تست پاشنه پا) در حدود روز پنجم است. وزن کودک است و ماما با توجه به سلامتی و نیاز مادر و نوزاد ، ویزیت خود را برنامه ریزی می کند. آنها به مراقبت ویزیتور مرخص شده اند.

مراقبت از نوزاد

در بدو تولد ، کودک نمره حداقل آپگار را در حداقل ، یک دقیقه و پنج دقیقه سن دریافت می کند. این نمره از 10 است که کودک را در پنج منطقه مختلف ارزیابی می کند - هر یک بین 0 تا 2 امتیاز دارد. این مناطق عبارتند از: رنگ ، تلاش تنفسی ، تن ، ضربان قلب و پاسخ به محرک. ماما کودک را برای هرگونه مشکل واضح بررسی می کند ، وزن نوزاد را می گیرد و دور سر را اندازه می گیرد. ماما اطمینان می دهد که بند ناف کاملاً بسته شده است و نوزاد دارای برچسب های مناسب در (در صورت بیمارستان) است. طول نوزادان به طور معمول اندازه گیری نمی شود. ماما این چک ها را تا حد ممکن به مادر انجام می دهد و نوزاد را به سرعت به مادر باز می گرداند. پوست به پوست تشویق می شود ، زیرا این کار ضربان قلب کودک ، تنفس ، اشباع اکسیژن و درجه حرارت را تنظیم می کند و پیوند و شیردهی را تقویت می کند.

در بعضی از کشورها مانند شیلی ، ماما حرفه ای است که می تواند واحدهای مراقبت ویژه نوزادان را هدایت کند. این یک مزیت برای این متخصصان است ، زیرا این متخصصان می توانند از دانش موجود در پریناتولوژی برای مراقبت با کیفیت بالا از نوزاد با شرایط پزشکی یا جراحی استفاده کنند.

استمرار مراقبت از طرف مامایی

تداوم مراقبت از نظر مامایی در جایی است که یک یا چند ماما مسئولیت اصلی تداوم مراقبت از زنان دارای فرزند را با یک شبکه چندرسانه ای از مشاوره و مراجعه با سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی بر عهده دارند. این مسئله با "مراقبت های پزشکی تحت مراقبت" متفاوت است ، جایی که پزشک متخصص زنان و زایمان در وهله اول مسئولیت دارند. در مدلهای "مراقبت مشترک" ، مسئولیت ممکن است بین یک ماما ، یک متخصص زنان و زایمان و یا یک پزشک خانواده مشترک باشد. ماما بخشی از شرایط بسیار صمیمی با مادر است. به همین دلیل ، بسیاری می گویند که مهمترین چیزی که در جستجوی یک ماما می باشید ، آسایش با آنها است ، زیرا فرد با هر سؤال یا مشکلی به سراغ آنها می رود.

مطابق بررسی کوکران در مورد سیستم های بهداشت عمومی در استرالیا ، کانادا ، ایرلند ، نیوزیلند و انگلستان ، "به اکثر زنان باید مدل های مراقبت مداوم به رهبری مامایی ارائه شود و زنان باید برای درخواست این گزینه تشویق شوند گرچه باید احتیاط کرد. در استفاده از این توصیه به زنان با عوارض اساسی پزشکی و یا زایمان اعمال می شود. " مراقبت تحت مراقبت مامایی دارای تأثیراتی از جمله موارد زیر است

کاهش در استفاده از اپیدورال ها ، با تعداد کمتر اپیزوتومی ها و یا تولد های ابزار.

طول متوسط ​​کار طولانی تر است که در ساعت ها اندازه گیری می شود

شانس مراقبت از زایمان توسط یک مامایی که توسط زن فرزند دار شناخته می شود ، افزایش یافته است

شانس تولد خودبخودی واژینال را افزایش می دهد

کاهش خطر تولد زودرس

کاهش خطر از دست دادن نوزاد قبل از حاملگی 24 هفته ، اگرچه به نظر نمی رسد در خطر از دست دادن نوزاد بعد از 24 هفته یا به طور کلی تفاوت وجود داشته باشد

در تعداد سزارین تفاوتی وجود نداشت. تمام آزمایشات در بررسی کوکران شامل ماماها دارای مجوز بود و هیچ یک از ماماها غیر روحانی یا سنتی نبودند. همچنین ، هیچ آزمایشی شامل تولد بیمارستان نبود.