• حمزه قادری سفارش شما با موفقیت به ثبت رسید و بزودی بررسی می گردد (1399/2/16  ساعت13:57)
  • حجت براتی سفارش ترجمه شما با موفقیت تسویه گردید و آماده دانلود می باشد. (1399/1/29  ساعت20:39)
  • حجت براتی سفارش شما به مترجم مربوطه ارجاع داده شد. (1399/1/22  ساعت15:19)
  • حجت براتی پیش پرداخت ترجمه شما با موفقیت پرداخت گردید. (1399/1/22  ساعت13:5)
  • حجت براتی پیش فاکتور سفارش ترجمه شما صادر شده است (1399/1/22  ساعت12:49)
  • حجت براتی سفارش شما با موفقیت به ثبت رسید و بزودی بررسی می گردد (1399/1/22  ساعت12:38)
  • پویا دلاوری پیش فاکتور سفارش ترجمه شما صادر شده است (1399/1/8  ساعت20:48)
  • پویا دلاوری سفارش شما با موفقیت به ثبت رسید و بزودی بررسی می گردد (1399/1/8  ساعت17:24)
  • پویا دلاوری پیش فاکتور سفارش ترجمه شما صادر شده است (1399/1/8  ساعت11:40)
  • پویا دلاوری سفارش شما با موفقیت به ثبت رسید و بزودی بررسی می گردد (1399/1/8  ساعت11:26)

گوگل اسکولار چیست؟

با توجه به آموزش گوگل اسکولار منظور آموزش زیر می باشد می توانید بهترین ها را انتخاب کنید.

Google Scholar (GS)  یک موتور جستجوی آکادمیک رایگان است که می توان آن را نسخه علمی گوگل تصور کرد. به جای جستجوی تمام اطلاعات نمایه شده در وب، مخازن ناشران، دانشگاه ها یا وب سایت های علمی را جستجو می کند.

این به طور کلی زیر مجموعه کوچکتری است که گوگل جستجو می کند. همه این کارها به صورت خودکار انجام می شود، اما هنوز هم بیشتر نتایج یک تحقیق معتبر از منابع علمی معتبر است. با این حال، گوگل نسبت به آنچه که در نتایج جستجو قرار دارد نسبت به بانکهای اطلاعاتی دانشگاهی از قبیل Scopus و Web of Science ، کمتر مراقب می شود، بنابراین ارزش دارد ارزیابی خود را از اعتبار منابع مرتبط با Google Scholar انجام دهید.

آموزش گوگل اسکولار

چرا برای یافتن مقالات تحقیق بهتر از Google "معمولی" است؟

همه ما از Google برای جستجوی روزانه اینترنت خود استفاده می کنیم، بنابراین چرا باید به Google Scholar برویم؟

یکی از مزایای استفاده از Google Scholar این است که رابط کاربری برای هر کسی که از گوگل استفاده می کند راحت و آشنا است. این منحنی یادگیری یافتن اطلاعات علمی را پایین می آورد. تعدادی تفاوت مفید از یک جستجوی معمولی Google ، مانند گزینه ای برای کپی کردن استناد به فرمت در سبک های مختلف از جمله MLA و APA صادرات داده های کتابشناختی BibTeX ، RIS برای استفاده از نرم افزار مدیریت مرجع پیوندهایی که به شما امکان می دهد کاوش کنید که کدام آثار دیگر به کار ذکر شده استناد کرده اندپیوندهایی که به شما امکان می دهد نسخه های متن کامل مقاله را به راحتی پیدا کنید.

اگرچه جستجو در Google Scholar رایگان است، اما بسیاری از مطالب به صورت رایگان در دسترس نیست، اما Google تمام تلاش خود را می کند تا نسخه هایی از مقالات محدود را در مخازن عمومی پیدا کند که اغلب حاوی پیش نویس های قبلی (نسخه های چاپی) هستند. اگر در یک موسسه علمی یا پژوهشی هستید، می توانید یک اتصال کتابخانه را تنظیم کنید تا مواردی را که از طریق اشتراک های موسسه شما در دسترس است، برجسته کنید.

صفحه نتایج جستجوی گوگل اسکولار

از آنجا که جستجو در Google Scholar به همان سادگی جستجو در گوگل است، بهتر است به راحتی وارد شوید و به آن امتحان کنید.

با این حال صفحه نتیجه جستجو متفاوت است و ارزش دارد با بخش های مختلف اطلاعاتی که نشان داده می شود، آشنا شوید. بیایید نگاهی به نتایج اصطلاح جستجو "یادگیری ماشینی" بیندازیم.

دو خط اول هر نتیجه عنوان سند (به عنوان مثال مقاله، کتاب، فصل یا گزارش) را ارائه می دهد. خط دوم اطلاعات كتابشناختی مربوط به سند را به ترتیب ارائه می دهد: نویسنده (ها)، مجله یا كتابی كه در آن ظاهر می شود، سال انتشار و ناشر.

 با کلیک روی پیوند عنوان شما را به صفحه ناشر می رسانید که در آن می توانید به اطلاعات بیشتری درباره سند از جمله چکیده و گزینه های بارگیری PDF سند دسترسی داشته باشید.

گزینه های دسترسی کامل به متن کامل پیوند سریع Google Scholar به PDFGoogle Scholar برای برخی از مطالب پیوندی به متن کامل PDF یا HTML ارائه می دهد.

در سمت راست ورودی گزینه های مستقیم تری برای بدست آوردن متن کامل سند وجود دارد. در این مثال، گوگل همچنین یک PDF   PDF را در دسترس عموم قرار داده است. این میزبان در umich.edu است. توجه داشته باشید که تضمین نمی شود که این نسخه از مقاله است که در نهایت در ژورنال منتشر شد.

خط پایین: تعداد "نقل شده توسط" و سایر لینکهای مفید.

Google Scholar پیوندهای اکشن بیشتر

اقدامات اضافی دوست دارد که استنادهای فرمت شده را در قالب های محبوب مانند APA ، MLA  و شیکاگو بازیابی کند، و استناد به مقاله های مرتبط را ارزیابی کند

در زیر متن قطعه / چکیده می توانید تعدادی از لینک های مفید را پیدا کنید. اولین مورد از این موارد است که توسط لینک ذکر شده مقالات دیگری را نشان می دهد که از این منبع استفاده کرده اند. این یک ویژگی فوق العاده مفید است که می تواند به شما در بسیاری موارد کمک کند. اول، این یک راه خوب برای پیگیری تحقیقات جدیدتر است که به این مقاله مراجعه کرده است، و دوم اینکه سایر تحقیقات که به این سند استناد کرده اند، اعتبار بیشتری را برای آن به ارمغان می آورد.

 اما توجه داشته باشید که در نوع انتشار تاخیر وجود دارد. بنابراین، مقاله ای که در سال 2017 منتشر شده است تعداد زیادی از استناد به نتایج را ندارد. برای انتشار بیشتر مقالات حداقل 6 ماه زمان لازم است، بنابراین حتی اگر مقاله ای از منبع استفاده می کرد ، مقاله جدید اخیر هنوز منتشر نشده است

پیوند Versions نسخه های دیگری از مقاله یا پایگاه داده های دیگر را در جایی که ممکن است مقاله پیدا کند نمایش می دهد، برخی از آنها ممکن است دسترسی رایگان به مقاله را ارائه دهند

با کلیک بر روی نماد نقل قول ، پنجره ای با فرمت های استنادی متداول مانند MLA ، APA ، شیکاگو ، هاروارد و ونکوور نمایش داده می شود که ممکن است کپی و چسبیده باشند. با این حال توجه داشته باشید که داده های استناد به Google Scholar گاهی ناقص هستند و بنابراین اغلب ایده خوبی است که این داده ها را در منبع - یعنی با دنبال کردن پیوند عنوان به وب سایت ناشران ، بررسی کنید. پنجره "cite" همچنین پیوندهایی برای صادر کردن داده های استناد به عنوان BibTeX یا RIS پرونده هایی دارد که هر مدیر اصلی مرجع می تواند آنها را وارد کند.

در نهایت به این نکته اشاره می توان داشت که گوگل اسکولار می تواند بسیار برای محققان و دانشجویان و کسانی که به دنبال منابع و مراجع معتبری هستند کمک بسیار کند و در دسترس بودن وب سایت گوگل اسکولار می تواند بسیار برای جامعه و کسانی که به دنبال علوم مختلف هستند بسیار مفید واقع شود.

همچنین گفتنی است که وب سایت ملی ترجمه باتوجه به سایت های معتبر مانند گوگل اسکولار فعالیت های خود را در زمینه ترجمه ادامه می دهد و این نوید را می دهد که تمامی دانشجویان را در زمینه ترجمه کاملا تخصصی همراهی و یاری می نماید.

گوگل اسکوار

نکات حرفه ای برای جستجوی ادبیات

اگرچه Google Scholar هر جستجو را حداکثر به 1000 نتیجه محدود می کند، اما هنوز هم کاوش آن خیلی زیاد است و شما به یک روش مؤثر برای یافتن مقالات مربوطه نیاز دارید. ما لیستی از نکات حرفه ای را ارائه داده ایم که به شما در صرفه جویی در وقت و جستجوی مؤثرتر کمک می کند:

    جستجوهای Google Scholar حساس به این موارد نیستند. این بدان معناست که جستجوی "یادگیری ماشینی" همان نتایج جستجوی "یادگیری ماشین" را به دست می آورد.

    به جای کلمات از کلمات کلیدی استفاده کنید. بیایید بگوییم مبحث تحقیق شما در مورد اتومبیل های رانندگی است. برای یک جستجوی منظم در Google ، ممکن است ما چیزی مانند "وضعیت فعلی فناوری مورد استفاده در اتومبیلهای رانندگی" را وارد کنیم. در Google Scholar کمتر از نتایج ایده آل برای این پرس و جو خواهید دید.

 ترفند ساخت لیستی از کلمات کلیدی و انجام جستجوی آنها مانند اتومبیل های رانندگی، اتومبیل های خودمختار یا ماشین های بدون راننده است Google Scholar در این زمینه به شما کمک می کند: اگر شروع به تایپ کردن در قسمت جستجو کنید، نمایش داده شدگان مربوط به پیشنهاد شده توسط Scholar را مشاهده خواهید کرد!

    برای جستجوی یک مسابقه دقیق از نقل قول ها استفاده کنید. اگر عبارت جستجوی خود را در نقل قول ها قرار می دهید، می توانید مطابقت دقیق آن عبارت را در عنوان و متن بدنه سند جستجو کنید. بدون نقل قول،  Google Scholar با هر کلمه جداگانه رفتار خواهد کرد. این بدان معنی است که اگر در پارک های ملی جستجو کنید، الزاما کلمات با هم ظاهر نمی شوند. کلمات گروه بندی شده و عبارات دقیق باید در علامت های نقل قول محصور شوند

    برای دریافت مقالات منتشر شده در یک سال خاص ، سال را به عبارت جستجو اضافه کنید. جستجو با استفاده از مثال اتومبیل های خودران 2015 ، مقالات یا کتابهایی را که در سال 2015 منتشر شده اند، برمی گردانند

    از تنظیمات نوار جانبی برای تنظیم نتیجه جستجو استفاده کنید. با استفاده از گزینه های موجود در پانل سمت چپ ، می توانید نتایج جستجو را با محدود کردن سالهای تحت پوشش جستجو ، گنجاندن یا مستثنیه ثبت اختراعات ، محدود کنید و می توانید نتایج را بر اساس ربط و یا بر اساس تاریخ مرتب کنید

    برای کنترل بهتر جستجوهای خود از اپراتور Boolean استفاده کنید. جستجوها حساس به مورد نیستند، با این وجود تعدادی از اپراتورهای بولی وجود دارند که می توانید برای کنترل جستجو از آنها استفاده کنید و اینها باید دارای سرمایه باشند و به هر دو کلمه یا اصطلاح از هر طرف نیاز دارد تا جایی در رکورد باشند

  NOT را می توان در مقابل یک کلمه یا عبارات قرار داد تا نتیجه ای که شامل آنها است را حذف کنید

  OR به نتایج برابر با فقط یکی از کلمات یا عبارات در هر طرف وزن برابر خواهد داد.

اگر شما از این گزینه های زیاد غافلگیر شوید، چند نمونه مصور را در زیر آورده ایم:

نمونه نمایش داده شد چه زمانی باید استفاده شود و چه کاری انجام خواهد داد؟

"طب جایگزین" مفاهیم چند کلمه ای مانند داروی جایگزین به عنوان یک جستجوی عبارت دقیق به بهترین وجه جستجو می شوند. در غیر این صورت Google Scholar نتیجه هایی را نشان می دهد که حاوی جایگزین و / یا دارویی است.

"خرد کندو: فیزیولوژی اجتماعی کلونی های زنبور عسل" اگر به دنبال مقاله خاصی هستید و عنوان آن را می دانید بهتر است آن را به نقل از نقل قول کنید تا به دنبال یک مسابقه دقیق باشید.

نویسنده: "جین گودال" جستجوی یک نویسنده خاص  به عنوان مثال جین گودال همچنین "J Goodall" یا "Goodall" کار خواهد کرد ، اما محدود کننده تر خواهد بود

"اتومبیل های خودران" و "وسایل نقلیه خودمختار" فقط نتایج نمایش داده می شوند که عبارت های "اتومبیل های خودران" و "وسایل نقلیه خودمختار" را شامل می شوند

dinosaur 2014 نتایج جستجو در مورد دایناسورها به ذرتهایی را که در سال 2014 منتشر شد محدود می کند.

رابط جستجوی پیشرفته

با استفاده از ویژگی جستجوی پیشرفته، می توانید کنترل دقیق تری بر جستجوی خود بدست آورید.

اگر در مرحله اکتشاف جستجوی اطلاعات هستید، پس جستجوی پیشرفته می تواند زودهنگام اطلاعاتی را که مشاهده می کنید محدود کنید، اما اگر با نتایج برگشت یافته آشنا باشید، ابزارهای جستجوی پیشرفته می توانند کنترلهای بیشتری بر روی جستجو برای کمک به شما داشته باشند. نتایج مربوطه را محدودتر کنید. این ویژگی با کلیک روی منوی همبرگر در سمت چپ بالا و انتخاب گزینه منوی "جستجوی پیشرفته" در دسترس است.

جستجوی پیشرفته Google Scholar

زمینه ها کاملاً توضیحی هستند. به عنوان مثال، این جستجوی پیشرفته در مقاله ها یا عناوین کتاب منتشر شده بین 1990 و 2000 منجر به نتیجه می شود که شامل کلمات دایناسور، فسیل ها و دونین می شود اما عبارت "ایالات متحده" را در هر جای عنوان یا متن شامل نمی شود (در صورت موجود بودن).

 از نتیجه جستجو سفارشی کردن تنظیمات و گزینه های جستجو

تنظیم تنظیمات Google Scholar برای به دست آوردن نتایج خوب ضروری نیست، اما برخی از سفارشی سازی های اضافی از جمله امکان فعال سازی ادغام های کتابخانه ای فوق را ارائه می دهد. منوی تنظیمات در منوی واقع در سمت چپ بالای صفحه Google Scholar یافت می شود. تنظیمات به پنج بخش تقسیم می شوند:

نتایج جستجو - این بخش دارای رایج ترین کنترل ها است ، از جمله:

        مجموعه هایی برای جستجو - به طور پیش فرض محقق Google به جستجوی مقالات می پردازد و شامل حق ثبت اختراع نیز می شود ، اما در صورتی که علاقه ای به ثبت اختراعات نداشته باشید یا می خواهید اغلب به جای آن ، پرونده حقوقی را جستجو کنید ، این پیش فرض در اینجا قابل تغییر است.

        باتوجه به اینکه گوگل اسکولار می تواند بسیار در موارد جستجو در تحقیقات موثر باشد دانشجویان و محققان می توانند بسیار از منابع و مراجع متفاوت و مختلف مقالات معتبر و معمولی در سرتاسر جهان بهره برداری لازم را ببرند.